Érdekességek
Manapság az eredeti, első szériás Munro hoki játékokat a torontói Hockey Hall of Fame múzeumban nézheti meg az érdeklődő. Ezen kívül természetesen Kanada-szerte más múzeumokban is megtalálhatóak a Mester munkái, például Quebec-ben a The Museum of Man in Hull-ban is.
Ha vásárolni szeretnénk a kanadai bolhapiacokon, antikváriumokban, meglepően jó állapotú eredeti játékokra, valódi gyöngyszemekre lelhetünk, ám ezek felderítése nem könnyű.
A gyűjtést nehezítheti, hogy még ma is sok kanadai számára ezek a régi fajátékok valódi családi ereklyének számítanak, ezért semmi pénzért sem válnának meg tőle. Továbbá konkurencia lehet a gyűjtésben, hogy számos helyi szenvedélyesen gyűjti ezeket a régi játékszereket. Készüljünk fel anyagilag is, mert az igazán jó állapotban levő ritkaságok ára sokszor meghaladják a 300 CAD-t, mely megközelítőleg 70.000 Forintnak felel meg. Mi sem jelezhetné jobban a kereslet szintjét, ha nem lennének hamisítványok a piacon. Vigyázzunk, ha olcsón, kiváló állapotú, régi és “eredeti” Munro hokijátékot vásárolunk, ugyanis néha a gyakorlott gyűjtők is beleesnek a tökéletes másolatok csapdájába.
Ha minden álmunk, hogy beszerezzünk egy régi típusú játékot, vásárolhatunk hivatalos, kézzel készített replikákat is. Ezek a kópiák szinte mindenben megegyeznek elődjük minőségével és kinézetével. Olyan apró részletekre is figyeltek a másolatok kivitelezésekor, mint a kézzel horgolt pamut kapukra, eredeti színekre és felfestésekre. Ebből kifolyólag a régi játék új tulajdonosa pontosan a 60 évvel ezelőtti játékélményt kapja.
Habár a játék messze földön híres az elpusztíthatatlanságáról - hiszen generációk adták kézből kézbe egymásnak - műszaki probléma esetén a játék minden része utánrendelhető. További előnye a legtöbb mai műanyag játékkal szemben, hogy a vállalkozó kedvűek saját kezűleg is meg tudják javítani néhány kéziszerszám, ragasztó és elszántság segítségével.
Források:
peterreynolds.ca
tablehockeygames.com